RSS-стрічка усіх новин
rss_other
Twitter
Twitter

Як правильно організувати зберігання зображень

Приклад. У травні 2010 року фото ganna.jpg завантажили на сайт у теку images/stories/2010/05

Коли ви додаєте зображення у статтю, Joomla! використовує для його збереження теку images/stories/.

Сама тека images часто містить підтеки з зображеннями, що використовуються компонентами ядра joomla чи іншими розширеннями, наприклад у теці images/banners/ зберігаються банери компонента com_banners.

Зображення ж для статей Joomla! зберігаються, як вже зазначалось, у images/stories/.

Проте, з плином часу у цій теці кількість фото збільшується, і лише одне завантаження вікна менеджера зображень з переліком усіх зображень вимагає тривалого часу, суттєво ускладнюється пошук зображень.

Коли ж постає задача усунути цей бардак, то перенести файли з images/stories/ у якусь підтеку дуже складно - адже в статтях збережені шляхи до зображень у цій теці.

Щоби цього уникнути ми рекомендуємо з самого початку функціонування сайту створювати підтеки відповідно до поточного року і місяця і зберігати зображення туди.

Тобто, у травні 2010 року додані у статті сайту зображення мають бути збережені у images/stories/2010/05/. Це спростить життя  і веб-майстру і контент-менеджеру.

Важливо!

  • Ніколи не називайте файли зображень чи інші файли на сервері українською чи іншою мовами окрім англійської. Це обов'язково призведе рано чи пізно до проблем з доступом до файлів - різні операційні системи можуть сприйняти не англійські імена по-різному.
  • Уникайте пробілів в іменах файлів - це теж може призвести до певних складнощів із доступом до файлів, проте небезпека дещо нижча, ніж з кирилицею в іменах файлів.
  • Прагніть називати всі файли лише маленькими літерами, адже у Windows Ganna.jpg і ganna.jpg є одним і тим же файлом, а у Linux - це різні файли. Тому з хостингу під Linux вам не вдасться отримати повну копію теки, яка містить два файли: Ganna.jpg і ganna.jpg. Windows затре один з них.